Skip to content
Jarná Detoxikácia S Pestrecom

Rozhodli ste sa aj vy dopriať svojmu telu po zime dostatočnú očistu? Chcete sa opäť dostať do formy a zlepšiť si zdravotný stav? Nech už máte akékoľvek dôvody, jarný detox je pre vás to pravé. Ako ale na to? Predstavujeme vám detoxikáciu s Pestrecom mariánskym.

Prečo detoxikovať na jar

Po zime je mnoho z nás o čosi ťažších, väčších, prípadne sa prosto celkovo necítime dobre. Zlá životospráva, ktorá môže byť dlhodobá, prípadne môže byť zapríčinená prejedaním sa cez sviatky, môže mať na naše telo rôzne následky. Niektorí sa sťažujú na vyčerpanie a únavu, iní sa nezmestia do nohavíc. Ešte horšie je, ak nám o probléme v tele povedia zlé výsledky z krvi u doktora.

Práve jarná detoxikácia vám môže pomôcť, a to ako so zdravotným stavom, tak aj s vašou kondíciou či prípadnou nadváhou. Touto očistou tela sa zbavíte toxínov a rôznych škodlivých látok, čo vedie navyše aj k posilneniu imunitného systému, a teda následne k zdravšiemu organizmu.

Jarná detoxikácia s Pestrecom

Výborným detoxikačným prostriedkom je bylinka Pestrec mariánsky. Je to silný antioxidant s množstvom pozitívnych účinkov nielen na našu pečeň. Vie vám pomôcť napríklad aj s potenciou či cukrovkou.

Pestrec mariánsky je silný antioxidant obsahujúci komplex bioflavonoidov, ktoré vytvárajú veľmi významnú látku zvanú silymarín. Práve táto látka zlepšuje funkciu pečene a žlčníka, podporuje regeneráciu pečeňových buniek a detoxikuje tak organizmus. Navyše pôsobí priaznivo aj na tráviaci systém ako taký a má protizápalové účinky. Takisto chráni pečeň aj pri dlhodobom užívaní liekov. Práve vďaka tejto látke je Pestrec taký účinný.

Ako detoxikovať s Pestrecom

Nakoľko sa silymarín znehodnocuje pri teplotách vyšších ako 40°C, najvhodnejšie je ho užívať priamo, a to v drvenej forme. Táto forma vám zaručí nielen najvyššie množstvo silymarínu. Takisto je vhodné podotknúť, že práve užívanie jeho drvenej formy vám prečistí steny čriev od nánosov a očistí tak vašu tráviacu sústavu.

Užívanie Pestreca mariánskeho

V jeho drvenej podobe je vhodné užívať dvakrát denne dve polievkové lyžice a zapiť ich vždy dostatočným množstvom vody. Veľmi účinné je dať si druhú dávku tesne pred spaním.

Jarná detoxikácia sPestrecom je veľmi jednoduchá a zároveň efektívna. Už po pár týždňoch sa môžete cítiť oveľa lepšie, nakoľko sa začnete postupne zbavovať nežiaducich látok v krvi, očistíte si črevá a vďaka tomu podporíte aj lepšie vstrebávanie účinných látok.

Priebeh Pestrecovej kúry

Pre čo najlepšie účinky je vhodné užívať Pestrec po dobu aspoň troch mesiacov. Znie to možno príliš dlho, no práve dlhodobým a pravidelným užívaním si dokážete najviac pomôcť. Na aké zmeny sa môžete v priebehu Pestrecovej kúry pripraviť?

Na začiatku sa čistíte

Ako sa vám bude postupne Pestrec rozkladať v žalúdku, podporí tvorbu tráviacich enzýmov a v pečeni aj tvorbu žlče. Pri prechode do črevným traktom ho navyše čistí a regeneruje, vďaka čomu sa obsiahnuté látky lepšie vstrebú do krvi.

Pravidelnejšie vylučovanie

Už po týždni a viac sa vám spravidelní vylučovanie, čo je prospešné najmä z hľadiska hnilobných procesov, nakoľko tie môžu pri nedostatočnom či nepravidelnom vylučovaní poškodzovať steny čriev a tvoriť rôzne nánosy.

Viac energie

Približne po troch týždňoch od začiatku detoxu sa čiastočne zbavíte nežiaducich a toxických látok v krvi. Tie mohli za vašu únavu, nevoľnosť, migrény, alergie či rôzne zápalové procesy vo vašom tele. Vďaka tomu pocítite viac energie a lepšiu činnosť vašich orgánov.

Lepšia vstrebateľnosť živín

Ak budete v kúre pokračovať, cca po dvoch mesiacoch sa budete lepšie nielen cítiť, budete lepšie aj vyzerať. Vďaka lepšej vstrebateľnosti živín v tráviacom trakte bude vaše telo lepšie vyživované, čo bude mať za následok vitalitu a viac energie. Už po piatich týždňoch si dokonca môžete všimnúť zmeny aj na krvných testoch, najmä tí z vás, ktorí mali problémy s vysokým cholesterolom v krvi.

Regenerácia pečene

Neustále sa vám takisto regenerujú pečeňové bunky a detoxikuje sa vaša pečeň, čo vás už v priebehu troch mesiacoch môže priviesť k relatívnemu zdraviu tohto orgánu. V prípade problémov s pečeňou vám odoznejú niektoré nepríjemné príznaky, prestane vás toľko nadúvať a takisto si budete môcť všimnúť aj redukciu tuku v oblasti brušnej dutiny.

S Pestrecom k chudnutiu

Pestrecová kúra je vhodná nielen na detox tela a regeneráciu pečene, ale takisto je vhodnou voľbou aj pri chudnutí. Pestrec má totiž vysokú nutričnú hodnotu, a tak pri jeho užívaní nepociťujete taký častý hlad, ako tomu mohlo byť pred začatím tejto kúry.

Už sa len odhodlať

Sami dobre vieme, že najťažšie je začať a následne zotrvať. Čo teda robiť, aby ste v tejto kúre zotrvali čo najdlhšie a dosiahli tak vytúžené ciele?

  • Stanovte si reálne ciele. U každého sa výsledky pestrecovej kúry objavujú po inom období užívania, a tak je vhodné čakať postupné zlepšenie a nemať prehnané nároky.
  • S úsmevom to ide ľahšie. Ak ste pozitívne naladení a robíte to pre seba a svoje zdravie, nemáte čo stratiť. Dôležité je nevzdať sa a pokračovať aj v prípade, že to nejde podľa našich predstáv.
  • Stanovte si časový úsek. Mať dátum, kedy začnete, prípadne aj, kedy skončíte, je na nezaplatenie. Nebudete sa tak vyhovárať a bude to pre vás záväzok.
  • Nájdite si partnera. Alebo to aspoň povedzte vašim známym. Podpora je niečo, vďaka čomu zotrváte aj v prípadoch, kedy by ste to najradšej vzdali.

Máte už skúsenosti s rôznymi detoxikáciami? Vedzte, že jarná detoxikácia pomocou Pestreca mariánskeho vám pomôže lepšie sa cítiť a aj vyzerať.

Back To Top