Skip to content

Pečeň je vstupná brána nášho zdravia

Pečeň je najväčším a najdôležitejším orgánom ľudského organizmu a preto je udržanie jej zdravia pre človeka životne dôležité. To, čo poškodzuje našu pečeň, je stručne povedané chémia. Keď sa poškodí pečeň, nastanú problémy s trávením a vylučovaním. To je začiatok nášho konca. Zo začiatku tomu nevenujeme pozornosť, lebo pečeň nebolí. Samozrejme, zdravá pečeň má skvelú danosť v tom, že sa veľmi rýchlo dokáže zregenerovať. Avšak v prípade poškodenia celej pečene to už nie je také jednoznačné. Je preto dôležité, aby sme sa o túto vstupnú bránu nášho zdravia zodpovedne starali.

Čo najviac poškodzuje pečeň?

Čo všetko nám pečeň poškodilo? Vírusy, baktérie, lieky, potraviny – farbivá, stabilizátory, konzervanty, alkohol, nekvalitná kozmetika, nezdravé prostredie, zlé stravovacie návyky. Všetky tieto elementy pôsobia na našu pečeň a ovplyvňujú tak naše zdravie.

Lieky ich vedľajšie účinky
Stres a práca v nezdravom prostredí
Prejedanie, nezdravý životný štýl
Alkohol a drogy
Vírusy a baktérie
Nekvalitné kozmetické produkty

Rôzne stupne poškodenia pečene

Stupne ochorenia pečene

Prečo náš systém regenerácie pečene funguje?

Náš systém je jednoduchý, ale účelný a efektívny. Užívajte Pestrec mariánsky a Egyptský čierny kmín – černuchu počas dňa. Pestrec sa užíva niekedy medzi jedlami, teda nie s jedlom a Černuchu môžete užívať tesne pred jedlom alebo po jedle, či medzi polievkou a hlavným jedlom, ale i počas jedla. Snažte sa však medzi užitím pestreca a černuchy dodržať odstup minimálne 30 min a viac – neužívajte ich spolu. Nezáleží kedy si dávku Pestreca dáte do úst, či o deviatej alebo jedenástej hodine – je podstatné len to, aby sa ocitol vo vašom žalúdku a pokiaľ možno na prázdny žalúdok. Keď na dávku Pestreca zabudnete, nič sa nedeje. Keď vás to napadne, dáte si naraz dve dávky. Na lyžicu do úst a nežuť – neverte všetkým nezmyslom na internete, že žutie Pestreca je práve to, čo by ste nemali pri vložení Pestreca do úst opomenúť.

Ako na regeneráciu pečene?

Regenerácii pečene by mala predchádzať detoxikácia. Tieto dve činnosti treba robiť naraz. Kombinácia plodu Pestreca mariánskeho a Černuchy (Čierny kmín) je ideálne riešenie, aby sme sa dopracovali k zdravej pečeni. Úžasné je na tom to, že sa komplexne dopĺňajú. Mnohí už objavili a ocenili prednosti týchto darov zeme. Je to jednoducho niečo, čo fungovalo 2000 rokov. Hlavne v dnešnej dobe je to veľmi dôležité. Prirodzená sila prírody má čarovnú moc a vysokú úspešnosť navrátiť človeku to najcennejšie – zdravie. Hlavne pri Pestreci je dôležité užívať ho tak, ako ho ponúka príroda. Ak ste ho doteraz užívali vo forme čaju alebo oleja, či tinktúry, vedzte, že tadiaľto cesta nevedie. Dôležité bioflavonoidy, ktoré tvoria silymarín, sú totiž ukryté v šupke plodu Pestreca a tá sa za studena lisovať nedá.  Na druhej strane, prepojenie plodu Pestreca a Černuchy je dokonalé a trpezliví užívatelia sa dočkajú výsledkov, ktoré očakávajú. Stav pečene a jej funkčnosť je veľmi dôležitá. Jej stav je obrazom toho, ako sa cítime a ako vyzeráme.

regenerácia pečene

Zdravá pečeň – život bez liekov

Pokiaľ užívate Pestrec mariánsky a Egyptský čierny kmín súčasne, čas detoxikácie a regenerácie sa skráti asi na polovicu. Je to z dôvodu skvelých detoxikačných účinkov Egyptského čierneho kmínu.

Ako užívať Pestrec mariánsky a Čierny kmín pre účinnú regeneráciu pečene?

Pestrec treba užívať medzi jedlami, nabrať na lyžicu priamo do úst a zapiť vodou. Čierny kmín sa môže užívať tesne pred jedlom alebo po jedle, ale nie spolu s Pestrecom. Odstup musí byť min. 30 minút a viac. Pestrec musí byť v drvenom stave tak, ako ho posielame. Užívať samotný Pestrec užívať je menej efektívne, nakoľko nedokáže odbúrať nežiadúce látky z tela tak ako kmín-černucha a hlavne, látky z neho sa cez črevný trak nedostanú do do krvi, pokiaľ Černucha črevný trakt nevyčistí. Užívanie len samotného Pestreca hlavne prvých päť týždňov je mrhanie financiami, nakoľko až 80% jeho obsahu skončí v toalete. Dokonalé využitie je s podporou Černuchy. Užívanie oboch byliniek je jednoduché a bezpečné aj u detí od troch rokov.

Semená Čierneho kmínu od nás sú pripravené na konzumáciu, nie je potrebné ich ďalej upravovať. Na vnútorné použitie sa odporúča 2× denne 1 polievková lyžica priamo do úst a zapiť 3 dcl vody. Môžete užívať pred aj po jedle alebo aj počas jedenia. Deti od 3 do 12 rokov polovicu dávky.

Drvený Pestrec je taktiež pripravený na priame užívanie a nie je potrebné ho ďalej upravovať. Užíva sa jednoducho – na prázdny žalúdok 2x denne 2 polievkové lyžice, zapiť aspoň 3 dcl vody. Po užítí odporúčame aspoň 40 – 60 minút nejesť, aby koncentrácia v žalúdku nebola zriedená potravou. Ideálne užívať pri pocite hladu. Deti od 3 do 12 rokov polovicu dávky.

Ako účinkuje Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky (Ostropestrec) je zameraný na očistu pečene od tukov, toxínov a regeneráciu filtra uloženého v pečeni – pečeňovej membrány, ktorá čistí krv od nežiadúcich látok. Pestrec mariánsky, odroda Strieborný bodliak obsahuje flavonoidy, ktoré sa nachádzajú v šupke Pestreca. Tým je Pestrec nenahraditeľným pomocníkom pri regeneračnej činnosti pečeňovej membrány. Zregenerovaná pečeňová membrána z krvi odstráni nežiadúce látky a vaše hodnoty budú zase v norme. Pestrec mariánsky je však i veľmi výdatným doplnkom výživných látok, ktoré v strave inak neprijímame. Je silný antioxidant, spomaľuje starnutie, podporuje tvorbu buniek a zároveň ich aj chráni.

Ako účinkuje Čierny kmín (Černucha)

Egyptský čierny kmín / Černucha / je zameraný na očistu črevného traktu a povlakov na stenách čriev, aby priechodnosť stien čriev bola optimálna a látky z plodu Pestreca mariánskeho sa v dostatočnej miere vstrebávali do krvi. Pokiaľ sú steny čriev zanesené, účinky Pestreca mariánskeho sú nízke. Černucha v črevnom trakte likviduje parazity, v krvi zráža cukor a tuk a likviduje aj baktérie. Užívaním Kmínu / Černuchy sa zlepší váš imunitný systém, zbavíte sa infekcií a pliesní a tiež látky z Černuchy dokážu až na 80% likvidovať možné potencionálne rakovinové bunky. Černucha v črevnom trakte a krvi pripravuje optimálne prostredie pre činnosť Pestreca mariánskeho.

Back To Top