Skip to content
Pestrec Na Akne

Objavili sa u vás prejavy akné? Máte suchú pokožku, ktorá vás neustále svrbí, prípadne vás trápi ekzém? Tieto kožné prejavy môžu poukazovať na nedostatočnú funkciu pečene. Pomôžte si Pestrecom mariánskym. Okrem iného je totiž výborným pomocníkom aj pri kožných problémoch.

Pestrec mariánsky na akné a ekzémy

Pestrec je známy svojimi detoxikačnými a protizápalovými účinkami. Výrazne pôsobí na našu pečeň a ďalšie orgány, čo priamo súvisí aj s ich prejavmi na koži. Ak teda uprednostňujete prírodnú liečbu pred syntetickými liekmi, vyskúšajte Pestrec.

Problémy s pečeňou?

Akné a rôzne kožné problémy môžu mimo iného poukazovať aj na nedostatočnú funkciu pečene či všeobecne problémy s ňou. Viditeľne suchá pokožka, ktorá svrbí, ekzém či lupienka sú príznaky, ktoré môžu, ale samozrejme aj nemusia súvisieť s vašou pečeňou.

Či už je akné prejavom problémov s pečeňou, alebo nie, stále si môžete pomôcť Pestrecom mariánskym. Má totiž výborné prečisťujúce a protizápalové účinky.

Príčiny akné

Ako sme už spomenuli, akné môže byť aj akýmsi príznakom toho, že v tele niečo nie je v poriadku. Aké môžu byť jeho príčiny?

  • nadmerná konzumácia potravín s vysokým obsahom cukru
  • fajčenie
  • dlhodobé užívanie niektorých liekov, napríklad antibiotík
  • nevhodná starostlivosť o pleť
  • stres
  • napríklad aj slnečné žiarenie

Je mnoho príčin a faktorov, ktoré ovplyvňujú vznik. A takisto je mnoho rôznych pomocníkov, ktorý vedia liečiť jeho prejavy. Jedným z nich je práve Pestrec.

Zmiernite prejavy akné

Pestrec mariánsky má silné antioxidačné účinky. Okrem toho, že jeho užívanie vám pomôže detoxikovať pečeň, takisto zmierni aj prejavy rôznych kožných problémov, vrátane akné a ekzémov.

Za jeho detoxikačnými a ďalšími pozitívnymi účinkami môže účinná látka zvaná silymarín. Vnútorná očista tela, ktorej napomáha, sa prejaví nielen zvnútra, ale aj navonok, čo sa prejaví najmä na vašej pokožke. Vďaka Pestrecu budete mať po čase užívania zdravšiu a krajšiu pleť.

Účinky potvrdené výskumom

Vedci sa o Pestrec zaujímajú už roky. Okrem jeho detoxikačných vlastností ich zaujala napríklad jeho hydratačná schopnosť, ktorú využili na zlepšenie príznakov pri atopickom ekzéme.

Semená Ostropestreca boli skúmané napríklad aj pre ich UVB ochranné vlastnosti. Aj preto sa na túto tému vedú ďalšie a ďalšie výskumy.

S Pestrecom mariánskym proti akné

Pestrec mariánsky pomáha odstraňovať toxické látky z krvi a má protizápalové účinky. Zmierňuje začervenanie typické pre akné a takisto je výborným pomocníkom pri odstraňovaní kožných vyrážok. Navyše má ukľudňujúce účinky a ako sme už spomenuli, pokožku aj zjemňuje a hydratuje.

Ako užívať Pestrec mariánsky na akné

Najlepšie, ako môžete užívať Pestrec mariánsky, je konzumovať jeho drvené plody. Obsahujú totiž najviac účinnej látky silymarínu a zároveň si tým zabezpečíte lepšie vstrebávanie účinných látok.

Odporúčané dávkovanie záleží vždy priamo od dodávateľa, ale my odporúčame dať si 2 x denne 2 polievkové lyžice a zapiť  vodou.

TIP: Vyskúšajte Pestrecovú kúru a konzumujte ho pravidelne niekoľko mesiacov. Uvidíte, aké účinky to bude mať, a to nielen na vašu pokožku, ale celkovo na váš organizmus.

Ak vás teda trápi akné, suchá a popraskaná pokožka, prípadne máte sklony k ekzémom, vyskúšajte Pestrec mariánsky v kombinácii s Čiernym Kmínom.

Back To Top